O maşină de Poliţie a fost folosită de un „bombardier” pentru un clip video pe TikTok, iar acum Poliţia Română face verificări pentru a se stabili cum a reuşit bărbatul să conducă autospeciala Poliţiei.
Poliţia Română a fost umilită, din nou, de un tânăr care a reuşit, prin metode încă necunoscute, să se urce la volanul unei autospeciale, la care avea chiar şi cheile şi chiar a pornit-o, pentru a face un clip video pe TikTok.
„Urmare a apariției în mediul online a unor imagini în care apare un bărbat la volanul unei autospeciale de poliție, aceasta neavând calitatea de polițist, Compartimentul de Relații Publice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Brașov este abilitat să comunice următoarele:
În urma verificărilor efectuate la nivelul Inspectoratului de Poliție Județean Brașov s-a stabilit faptul că autospeciala de poliție aparține Poliției Stațiunii Predeal, iar videoclipul a fost realizat în seara de 19.01.2022.
Urmare a celor constatate, la nivelul instituției au fost demarate verificări interne, în vederea stabilirii și clarificării stării de fapt.
La finalizarea acestor verificări, vor fi dispuse măsuri legale, în consecință.” au anunțat reprezentanții IPJ Brașov.
Vezi video AICI







