compass bilboard.jpg

zilele-cetatii-fagaras-galerie-foto-0_cbf05.jpg

Primăria municipiului Făgăraș a făcut public prorgram Zilelor Cetății Făgăraș care vor fi organizate în perioada 15-18 august. Evenimentele vor fi organizate la stadion și la Cetate

 

Astfel, joi, 15 august, la ora 16.00, va urca pe scenă Ansamblul folcloric al Clubului Copiilor  Făgăraș, ansamblul folcloric ”Fii brânconvenilor” Sâmbăta de Sus, Nicoleta Șchiopea, Filip Denisa și Jesika Corciu, Bianca Butum, Larisa Bera, Alicia Călin, Bianca Mija, Andreea Lungu, Daria Ganea, Roxana Ciolan, Andreea Sarsamă, Tabără Filuț, Ansamblul Folcloric Junii Hărseniului, grupul ”Mugurașii făgărășeni”, Ansamblul Folcloric ”Plaiurile Șincii”. 

La ora 18.00 Vlăduța Lupău. 

Publicitate - continuă să navighezi
Continuă să citești

 

La ora 18.50 Georgia Maga, Dariana Cozma, Cezara Borcea, ansamblul folcloric Făgărașul-copii, gupul Cetină de Brad, Ansamblul folcloric Horița din Lisa, Sorin Urdea, Gheorghe Berlan, Ștefan Ramba, Viorica Cerbu, Flaviu Florea, Mădălina Grama. 

 

Ora 21.15 Cristian Pomohaci,

Ora 21.45 Ansamblul Profesionist Cindrelul Junii Sibiului, Ovidiu Homorodean, Codruța Radean, Nelu Albu, Mihai Teacă. 

Vineri, 16 august

 

Ora 16.00 Grupul de copii Sirinx, ansamblul folcloric junii Becleanului - copii, Dobrin Auraș, Carmina Tatomir, Drago. Gușeilă, Miruna Dărăbănț, Lorena&Radu Adam, ansamblul folcloric Ceata Făgărașului - copii, Bogdan Bucur, Mirela Pascu, ansamblul folcloric Ceata Făgărașului, ansamblul folcloric junii becleanului, Rareș Șerba, Ioana Bogdan,

Ora 19.15 - Adrian Barbu, Bogdan Georgescu, Mioara Greavu, Iulia&Horațiu Haiduc, Ansamblul folcloric Făgărașul. 

Ora 20.00 - Adina Roșca&Cătălin Doinaș, Ionuț Langa

 

Ora 21.00 Dana Goleț, Ansamblul Folcloric Voitegeana &Ciprian Pop

Ora 22.00 Nicoleta Voica

Ora 22.00 Final.

Sâmbătă, 17 august

Ora 18.00 - Trupa de Dans Hansel și Grettel, Grupul Prietenia Cincu, grupul de copii al clubului Copiilor Făgăraș. 

Ora 19.30 - Feher Katalin&Gerebenes Ede, 

Ora 19.50 - Centrul Artist pentru artă

Ora 20.35 - Kimberli Constantinică

Ora 20.45 - Căluțu Ruxandra

Ora 21.05 - Chasing fireflies

Ora 22.00 - Vama 

Ora 23.00 - Final

Duminică 18 august

Ora 18,00 Anca Urmaciu, Grupul de copii Sirinx, Teodora Tărcuță

Ora 19.00- Claudia Sax, 

Ora 19.30 - George Rotaru

Ora 20.15 - Daniel Ignat&Andy Rol

Ora 21.15 - Ioana Ignat 

Ora 22.00 - Andra

Ora 23.00 - Artificii

67013128_931138947224472_5887188565426700288_n_4eb16.jpg

Contactează Redacția Observatorulbv.ro pe WhatsApp la: 0726.221.596 - doar text, foto și video.

Comentează cu profilul tău de Facebook