Avaria la rețeaua de termoficare apărută luni în cartierul Florilor din Brașov nu a fost remediată nici astăzi.
„În această dimineață se fac ultimele suduri la cele două tronsoane înlocuite și spre prânz începe încărcarea instalației cu agent termic.
Deși ieri s-a lucrat în continuu de la 8 dimineața până la 22.30, lucrările nu s-au putut finaliza astfel încât umplerea instalației să înceapă din această dimineață.
Vă reamintim că luni a fost identificată o avarie pe rețeaua de transport, Dn 500mm, atât pe conducta de tur, cât și pe cea de retur. Aceasta este localizată in curtea Școlii Gimnaziale nr. 11.
Pe măsură ce s-a decopertat s-a descoperit că avaria era mult mai gravă decât se estimase inițial, astfel că, în final, a fost necesară înlocuirea a două tronsoane de câte 30 de metri pe cele două conducte, de tur și de retur. Această avarie a afectat aproximativ 600 de apartamente din cartierul Florilor.” au trasnmis reprezentanții Primăriei Brașov prin intermediul unei postări pe pagina oficială de Facebook.










